Home Up


Kent Cross Country Leagues @ Danson Park on 8/10/05

Last amended at 21-10-05

Start of the under 13 girls race at the first leg of the Cross Country Kent League at Danson Park (8/10/05). From Eamon Carney-Holland

These results are also available in PDF format and give more detailed information. If you find the pdf's beneficial please give some feedback to: Webmaster


Kent Menís Cross Country League Danson Park, Bexley - 8/10/2005

1 Michael Skinner (BLA) 28:39; 2 Dean Lacy (CAM) 30:05; 3 Martin Forder (IST) 30:06; 4 Jamie Atkinson (BLA) 30:22; 5 Huw Evans (TON) 30:29; 6 Julian Rendall (TON) 31:02; 7 Gareth Williams (MED) 31:07; 8 Tim Alexander (MED) 31:10; 9 Alex Gibbens (BLA) 31:13; 10 Lee McMeekin (MED) 31:30; 11 Daniel Evans (MED) 31:33; 12 Andy Picket (DAR) 31:53; 13 Nick Gasson (BLA) 31:56; 14 Mark Whittaker (ASH) 32:00; 15 lan Reid (MED) 32:14; 16 Andy Hollins (TON) 32:31; 17 Tom Collins (MED) 32:34; 18 Emmeric Hurault (CAM) 32:39; 19 Alan Camp (BLA) 32:42; 20 Gareth Robb (PAD) 32:43; 21 Ben Tyler (MED) 32:48; 22 Barry Royden (MED) 32:50; 23 Luke Armitage (KEN) 32:51; 24 David Harmer (MED) 33:08; 25 John Armstrong (BEX) 33:17; 26 Bob Fursey (MED) 33:23; 27 Simon Fraser (TON) 33:29; 28 Steve Shorter (BEX) 33:34; 29 Chris Daniel (BLA) 33:40; 30 Steve Robjohns (BEX) 33:45; 31 Daniel Bradley (TON) 33:48; 32 Ashley Naylor (KEN) 34:01; 33 Adam Styles (TUN) 34:16; 34 John Russell (TUN) 34:23; 35 Terry Everest (TUN) 34:24; 36 Eric Crane (BEC) 34:26; 37 lan Cox (ARR) 34:27; 38 Andrew Bennett (TON) 34:31; 39 lan King (ASH) 34:33; 40 Tim Corby (TON) 34:35; 41 Stuart Scott (KEN) 34:36; 42 David Lee (SEV) 34:42; 43 Kevin Williams (ASH) 34:44; 44 Tin Orr (DAR) 34:49; 45 Con Griffin (BLA) 34:53; 46 Gary Butcher (DEA) 34:56; 47 Rob Peers (SEV) 35:04; 48 Richard Owen (TON) 35:06; 49 Anthony James (INV) 35:13; 50 Andt Howey (TUN) 35:16; 51 Paul Firmin (MED) 35:16; 52 Julian Gevers (KEN) 35:26; 53 Steve Lelliott (IST) 35:27; 54 Dave Bennett (THA) 35:35; 55 Daryl Palfrey (TUN) 35:44; 56 Bemie Hutchinson (KEN) 35:46; 57 Mark Champion (IST) 35:48; 58 Steve Cable (IST) 35:50; 59 Mark Ellison (BLA) 35:51; 60 Richard Pooley (DAR) 35:56; 61 Daniel Burton (THA) 36:06; 62 Ryan Waterman (TON) 36:08; 63 Mark Tayloe (TUN) 36:10; 64 Graham Maynard (CAM) 36:14; 65 Wayne Vallis (ARR) 36:16; 66 Brian Blackwell (TON) 36:19; 67 Mark Cross (CAM) 36:27; 68 Tony Dury (DAR) 36:28; 69 Andy Allison (IST) 36:29; 70 John Wilkins (INV) 36:32; 71 Cain Bradley (TON) 36:48; 72 Chris Desmond (SEV) 36:53; 73 Graham Coates (BLA) 36:54; 74 Paul Kent (CAM) 37:00; 75 Barry Lee (KEN) 37:07; 76 Ray Skelton (DEA) 37:11; 77 Chris Clinch (TON) 37:12; 78 David Weeks (FOL) 37:12; 79 Martin Hawkins (CAM) 37:13; 80 lvon Whitmore (MED) 37:24; 81 Bob Smith (DEA) 37:30; 82 Eddie Rodger (ARR) 37:32; 83 Steve Clark (CAN) 38:04; 84 Pete Walsh (ASH) 38:08; 85 Robert Moyle (KEN) 38:09; 86 Rob Brown (BLA) 38:23; 87 Pete Burns (TUN) 38:27; 88 Mark Rydqvist (DRR) 38:29; 89 Stephen Reader (TUN) 38:29; 90 B Calascoine (BEC) 38:34; 91 Phil Smith (TUN) 38:37; 92 Richard Long (BEX) 38:40; 93 Kevin Winch (BEX) 38:56; 94 Peter Griffiths (BEX) 39:01; 95 Kim Stanley (TUN) 39:03; 96 Nick Winfield (BEX) 39:08; 97 Stuart Nice (MED) 39:12; 98 Michael Reeves (UNA) 39:14; 99 Jason Merchant (DAR) 39:16; 100 S Kemp (BEC) 39:21; 101 John Hunter (BEX) 39:30; 102 Richard Hall (BLA) 39:34; 103 Andy Backham (SEV) 39:34; 104 Geoff Kitchener (SEV) 39:48; 105 J Spencer-Wood (KEN) 39:47; 106 Tom Varnham (CAN) 39:57; 107 Mark Powell (DAR) 40:00; 108 Pat Austin (CAM) 40:05; 109 Harold Bell (DRR) 40:11; 110 Alan Cheek (TUN) 40:18; 111 Alex Hall (CAM) 40:32; 112 Vic Withey (DRR) 40:34; 113 Jason Wallace (FOL) 40:37; 114 Peter Hadley (CAM) 40:37; 115 Terry Waldale (BEX) 40:42; 116 Steve Tester (TON) 40:53; 117 Ray Medley (BEX) 40:53; 118 Edmond Simpson (FOL) 41:06; 119 Chris Thompson (IST) 41:10; 120 M Wiltshire (BEC) 41:12; 121 John Fuller (TUN) 41:16; 122 Gary Tanner (BEX) 41:20; 123 lan Bull (FOL) 41:23; 124 C Williamson (BEC) 41:30; 125 Phillip Brown (BEX) 41:32; 126 Jonathan Rickards (TUN) 41:35; 127 Maurice Marchant (TON) 41:51; 128 Rob Hall (BLA) 41:56; 129 Ian Hendeson (DAR) 42:00; 130 Kevin Ansell (BEX) 42:01; 131 Kevin Otto (DEA) 42:05; 132 Phil Radford (TUN) 42:13; 133 John Dyson (TUN) 42:17; 134 Adrian Mussom (KEN) 42:20; 135 Graham Carter (BEX) 42:22; 136 Glen Beasley (ARR) 42:24; 137 Paul Hills (DAR) 42:27; 138 Paul Hadfield (BEX) 42:36; 139 Pete Walkden (ASH) 42:41; 140 Jim Collins (CAM) 42:45; 141 Steve Hesketh (MED) 42:55; 142 Michael Russell (TUN) 43:09; 143 N Fox (BEC) 43:21; 144 Anthony Draper (BLA) 43:29; 145 Paul Wheeler (ASH) 43:51; 146 A Hampson (BEC) 44:04; 147 James Smith (TUN) 44:06; 148 Mark Newell (CAM) 44:13; 149 Greg Treadwell (BEX) 44:14; 150 Phil Mathieson (BEX) 44:28; 151 Trevor Taylor (TUN) 45:11; 152 Dennis Smith (DEA) 45:13; 153 Graham Austin (BEX) 45:24; 154 Matthew Riley (CAM) 45:42; 155 Peter Broom (FOL) 45:50; 156 Andrew Mace (IST) 46:31; 157 Lionel Wray (DEA) 47:05; 158 Mike Simmons (CAM) 47:58; 159 Steve Grane (BEX) 53:48; 160 Spud Taylor (TUN) 56:48

 

 

First 4 to Score

 

Match

 

Club

Points

Points

1

Blackheath and Bromley H AC

27

15

2

Medway and Maidstone AC

36

14

3

Tonbridge AC

54

13

4

Kent AC

148

12

5

Cambridge Harriers

151

11

6

Tunbridge Wells Harriers

152

10

7

Istead and Ifield

171

9

8

Bexley AC

175

8

9

Ashford AC

180

7

10

Dartford Harriers

184

6

11

Sevenoaks AC

264

5

12

Ashford Road Runners

320

4

13

Deal Tri

334

3

14

Beckenham Road Runners

346

2

15

Folkestone Road Runners

432

1

 

 

First 12 to Score (Duodec)

 

Match

 

Club

Points

Points

1

Medway and Maidstone AC

292

6

2

Tonbridge AC

487

5

3

Blackheath and Bromley H AC

568

4

4

Tunbridge Wells Harriers

863

3

5

Bexley AC

1038

2

6

Cambridge Harriers

1079

1

 


Kent County Athletics Senior Womenís and Young Athletes Cross Country League Danson Park, Bexley - 8/10/2005

Senior Women

1 Meredith Pannett (TON) 22:30; 2 Helcha Simova (MED) 22:42; 3 Marie Dumergues (INV) 22:51; 4 Jenny Harnett (MED) 23:06; 5 Jennie Butler (BLA) 23:19; 6 Claire Colmer (BEX) 23:28; 7 Natalie Gray (MED) 23:38; 8 Jannie Brown (ASH) 24:34; 9 Candy Hawkins (ASH) 24:57; 10 Bella Clayton (BLA) 25:01; 11 Cathy Hughes V (DRR) 25:21; 12 Rosie Powell (DAR) 25:29; 13 Hannah Miller (MED) 25:38; 14 Sara Elmquist (CAM) 25:39; 15 Lara Hawkins (DRR) 25:39; 16 Dilys Robertson V (CAM) 25:41; 17 Louise Davies (MED) 25:56; 18 C Baldock-Jones (BLA) 26:03; 19 Lisa Clayton (INV) 26:05; 20 Chloe Hammond (BEX) 26:10; 21 Sian Roberts V (TUN) 26:10; 22 Dawn Corbidge V (DAR) 26:21; 23 Helen Gear (BLA) 26:43; 24 Kate Pratten (BLA) 26:44; 25 Tara Taylor V (TUN) 26:50; 26 A McDonough V (BLA) 26:55; 27 Wendy Tester (DAR) 27:01; 28 Pat Halstead V (DAR) 27:11; 29 Marian Evans V (CAM) 27:22; 30 Jackie King (IST) 27:33; 31 Andrea Jeffries V (KEN) 27:40; 32 Diane Bradley V (TON) 27:42; 33 Lucy Oliver-Welsh (CAM) 27:42; 34 A Kefford-Watson (DRR) 27:53; 35 Elle Harker (BLA) 28:01; 36 Carol Grady V (KEN) 28:03; 37 Caroline Smith (INV) 28:07; 38 Lyn Champion V (IST) 28:10; 39 Abi Brown (BLA) 28:13; 40 H Howard V (BEC) 28:14; 41 Kay Learmond (TUN) 28:16; 42 Linda Broom V (FOL) 28:32; 43 N MacErlean V (CAN) 28:36; 44 Isabelle Bertrand (INV) 28:38; 45 Jenny Brown V (ASH) 28:38; 46 Helen Godsell V (BLA) 28:51; 47 Zoe Gaffen V (KEN) 28:58; 48 Ellie Brown V (KEN) 28:59; 49 Wendy Smith V (CAN) 29:03; 50 Marie Holland (BEC) 29:08; 51 Joan Murphy V (CAM) 29:25; 52 Sarah Bonnage (INV) 29:26; 53 C Busby (BEC) 29:28; 54 Bernadette Harrop (DRR) 29:47; 55 Brenda Goss V (BEX) 29:57; 56 Annie Cilia V (BLA) 30:16; 57 Jane West V (BEX) 30:24; 58 Suzie Wiltshire (DAR) 30:33; 59 Jo Win-Smith (CAM) 30:53; 60 Kellie Jeffery (TON) 31:04; 61 Jobie Hyde (FOL) 31:23; 62 Lucille Joannes V (TUN) 31:29; 63 Aisha Batchelor (TON) 31:37; 64 Jenny Davies (KEN) 32:03; 65 Leanne Upchurch (TON) 32:26; 66 Ruth Mullia (BEC) 32:38; 67 Kirsty Dobberson (BEX) 32:41; 68 Nicky Buckwell (TON) 32:42; 69 Claire Strong V (BEX) 34:07

 

First 3 to Score

 

Match

 

Club

Points

Points

1

Medway and Maidstone AC

13

12

2

Blackheath and Bromley H AC

33

11

3

Invicta East Kent AC

59

10

4

Cambridge Harriers

59

9

5

Dartford Road Runners

60

8

6

Dartford Harriers

61

7

7

Ashford AC

62

6

8

Bexley AC

81

5

9

Tunbridge Wells Harriers

87

4

10

Tonbridge AC

93

3

11

Kent AC

114

2

12

Beckenham Road Runners

143

1

U20 Women

1 Elaine Murty (DAR) 18:34; 2 Bryony Proctor (BLA) 18:58

U17 Women

1 Lily Martin (INV) 17:17; 2 Kate Murray (BLA) 18:14; 3 Rebecca Taylor (BLA) 18:40; 4 Jemma Barnes (INV) 18:46; 5 Hayley Hickmott (DAR) 19:08; 6 Sarah Coombs (BLA) 19:14; 7 Emily Meins (CAM) 19:17; 8 Natalie Whisken (INV) 19:28; 9 Camilla Swift (TON) 19:33; 10 Amy Turner (BEX) 19:41; 11 Leah Howard (ASH) 19:48; 12 Briony Walsh (ASH) 19:53; 13 Sian Chalkley (BEX) 20:05; 14 Lowri Richards (TON) 20:16; 15 Stephanie Kitson (TON) 20:25; 16 Shandia Hanna (BEX) 20:32; 17 Charlotte Whitlock (BEX) 20:36; 18 Lauren Smith (BLA) 21:04; 19 Alex Hayman (MED) 21:32; 20 Tamara Ashaye (CAM) 21:58; 21 Makesha McFarlane (CAM) 22:46; 22 Racheal Owen (INV) 23:12; 23 Jessica Jobson (BEX) 23:35; 24 Laura Crane (BEX) 23:56; 25 Susie Miller (INV) 24:36; 26 Kristina Hine (MED) 25:31; 27 Amber Treadwell (BEX) 25:48

 

First 3 to Score

 

Match

 

Club

Points

Points

1

Blackheath and Bromley H AC

11

5

2

Invicta East Kent AC

13

4

3

Tonbridge AC

38

3

4

Bexley AC

39

2

5

Cambridge Harriers

48

1

U15 Girls

1 Amy Smith (BLA) 14:40; 2 Grace Nicholls (ASH) 14:48; 3 Beth Carter (INV) 15:01; 4 Kayleigh Currie (INV) 15:23; 5 Ellie Denton (DAR) 15:31; 6 Rebecca Smith (BLA) 15:56; 7 Mary Edmunds (MED) 16:14; 8 Hanna Garcia (BLA) 16:21; 9 Georgina Twist (ASH) 16:23; 10 Jenny Cusselle (BEX) 16:23; 11 Mary Donnelly (BEX) 16:55; 12 Charlot Newell (INV) 16:56; 13 Katie Gibbs (BLA) 17:00; 14 Nicole McQuade (DAR) 17:07; 15 Duna Pavlovic (TON) 17:14; 16 Charlotte Edmonds (CAM) 17:24; 17 Lucy Weeks (ASH) 17:41; 18 Dianne Wiliams (CAM) 17:49; 19 Petra Pavlovic (TON) 17:50; 20 Harriet Fairhurst (MED) 17:51; 21 Kate Grimmond (MED) 17:56; 22 Elea Warnick (INV) 18:02; 23 Amy Hill-Turner (INV) 18:14; 24 Stephanie Hearn (MED) 18:21; 25 Laura Midgley (MED) 18:29; 26 Ruby Mackenzie (BEX) 18:31; 27 Jenny Linker (BLA) 18:40; 28 Grace Rowland (CAM) 18:54; 29 Catherine Symons (TON) 18:57; 30 Leanne Cowley (CAM) 19:17; 31 Amy Williams (DAR) 19:22; 32 Bethan Morris (ASH) 20:08; 33 Jessica Clarke (CAM) 20:53; 34 Charis Tanner (BEX) 21:01; 35 Robyn Bramley (CAM) 21:02; 36 Ann-Julie Gibbs (DAR) 21:38; 37 Charlotte Moore (BEX) 21:59; 38 Naomie Alwyn (CAM) 22:12

 

First 3 to Score

 

Match

 

Club

Points

Points

1

Blackheath and Bromley H AC

15

8

2

Invicta East Kent AC

19

7

3

Ashford AC

28

6

4

Bexley AC

47

5

5

Medway and Maidstone AC

48

4

6

Dartford Harriers

50

3

7

Cambridge Harriers

62

2

8

Tonbridge AC

63

1

U13 Girls

1 Emily Hosker-Thornhill (INV) 11:46; 2 Michelle Feinster (BLA) 12:00; 3 Leah Samarasinghe (INV) 12:16; 4 Sophie Gordan (BLA) 12:19; 5 Jessica Harris (INV) 12:28; 6 Danielle Crichley (BLA) 12:35; 7 Caroline Ford (CAM) 12:40; 8 Sarah Brushett (TON) 12:50; 9 Anna Davies (MED) 12:51; 10 Mirella Hoew-Cossali (INV) 12:54; 11 Sarah Shepheard (PAD) 12:55; 12 Rebecca Farrell (BEX) 12:58; 13 Emma Hook (BLA) 13:00; 14 Chloe Slater (BEX) 13:03; 15 Kate Dowden (MED) 13:04; 16 Lucy Blacksone (TON) 13:05; 17 Sally Laimbeer (DAR) 13:07; 18 Kayley Broadway (BLA) 13:08; 19 Samantha Beckett (ASH) 13:10; 20 Nicole Gibbs (DAR) 13:11; 21 Emma Grimmond (MED) 13:17; 22 Kelsey Howard (ASH) 13:20; 23 Georgina Chew (BLA) 13:24; 24 Sophie Maslin (BLA) 13:24; 25 Claire Parkin (BLA) 13:25; 26 Kathleen Sheehy (MED) 13:29; 27 Emily Symons (TON) 13:37; 28 Maisie Farndon (TON) 13:42; 29 Nancy Carney-Holland (BLA) 13:47; 30 Siovhan Parr (BLA) 13:49; 31 Charlotte Daniel (CAM) 14:01; 32 Maire Sheridan (CAM) 14:08; 33 Danielle Webb (BEX) 14:19; 34 Beth Armstrong (BEX) 14:19; 35 Kathryn Mason (TON) 14:30; 36 Josie South (MED) 14:38; 37 Kate Funnell (ASH) 14:43; 38 Lucy Saker (TON) 15:22; 39 Zoe Ford (BEX) 15:25; 40 Harriet Page (CAM) 15:27; 41 Natasha Clare (DAR) 15:28; 42 Mellisa Benavent (DAR) 16:13; 43 Racheal Collins (DAR) 18:07

 

First 3 to Score

 

Match

 

Club

Points

Points

1

Invicta East Kent AC

9

8

2

Blackheath and Bromley H AC

12

7

3

Medway and Maidstone AC

45

6

4

Tonbridge AC

51

5

5

Bexley AC

59

4

6

Cambridge Harriers

70

3

7

Dartford Harriers

78

2

8

Ashford AC

78

1

U20 Men

1 Michael Smith (MED) 20:50; 2 Joe Durrant (CAM) 21:06; 3 Lynton Lythgoe (ASH) 21:19; 4 Luke Turner (BEX) 22:36; 5 Stephen Houston (INV) 23:05; 6 Aaron O'Leary (INV) 24:05; 7 John Dorian (BEX) 24:25; 8 Martin Jenner (BEX) 26:19

 

First 3 to Score

 

Match

 

Club

Points

Points

1

Bexley AC

19

1

U17 Men

1 Jack Tyler (MED) 20:10; 2 James Walker (BEX) 20:12; 3 Rawlston Morian (KEN) 21:30; 4 Robert Dennis (THA) 21:33; 5 Oliver Crux (ASH) 21:35; 6 Jonathan Vinter (BLA) 21:39; 7 Alex Littlewood (BLA) 21:50; 8 Chris Haines (MED) 21:56; 9 James Hogg (INV) 22:01; 10 Sam Bradley (TON) 22:06; 11 Karim Habibi (TON) 22:11; 12 Matthew Breeds (MED) 22:13; 13 Tim Kemp (CAM) 22:23; 14 Chris Kiely (TON) 22:26; 15 Sam Simpson (BLA) 22:31; 16 Alastair Cliff (BLA) 22:48; 17 Richard Davies (BLA) 22:50; 18 Luis Crane (BEX) 22:51; 19 Lawrence Clemence (MED) 22:53; 20 Chris Holmes (INV) 22:55; 21 Nick Moore (INV) 23:14; 22 Gareth Morris (ASH) 23:18; 23 Beau Szczepanski (BLA) 23:20; 24 Adam Atkinson (BLA) 23:28; 25 L Easterbrook (BEX) 23:31; 26 Andrew Ghaghan (BEX) 23:39; 27 Jack Legon (BEX) 23:55; 28 Liam Corcoran (CAM) 24:06; 29 Luke Bailey (MED) 24:15; 30 Andrew Whittome (TON) 24:31; 31 Jamie Keeble (BEX) 24:32; 32 Michael Beale (TON) 25:14; 33 Aaron Pritchard (MED) 25:18; 34 Greg Cole (TON) 25:20; 35 Chris Ford (CAM) 25:37; 36 Tom Warr (KEN) 25:49; 37 Peter Clark (KEN) 25:55; 38 Rory Johnson (CAM) 26:16; 39 Paul Slater (BEX) 28:57

 

First 3 to Score

 

Match

 

Club

Points

Points

1

Medway and Maidstone AC

21

7

2

Blackheath and Bromley H AC

28

6

3

Tonbridge AC

35

5

4

Bexley AC

45

4

5

Invicta East Kent AC

50

3

6

Kent AC

76

2

7

Cambridge Harriers

76

1

U15 Boys

1 Kurt Wolfe (TON) 14:56; 2 Daniel Heath (MED) 15:09; 3 William Blakey (MED) 15:13; 4 Sebastian Harding (TON) 15:14; 5 Andrew Cope (INV) 15:23; 6 Sam Murphy (CAM) 15:27; 7 Michael Mason (TON) 15:37; 8 Andrew Combs (TON) 15:49; 9 Daniel Geldard (MED) 15:52; 10 James Standing (DAR) 15:58; 11 Will Funnell (ASH) 16:12; 12 Nick Wood (DAR) 16:20; 13 Andrew Sheridan (CAM) 16:22; 14 Richard Scott (TON) 16:26; 15 Michael Barton (CAM) 16:36; 16 James Cotterill (TON) 16:44; 17 Stephen Cavey (BLA) 16:53; 18 Robert Evans (BLA) 16:53; 19 Stephen Carter (BEX) 16:55; 20 Cameron Ward (BLA) 16:56; 21 Joe Green (MED) 17:02; 22 Henry Thomas (TON) 17:11; 23 Matthew Gam (BEX) 17:31; 24 James Wildish (TON) 17:35; 25 James Kay (MED) 17:36; 26 Jamie Farrell (BEX) 17:46; 27 Philip Butler (DAR) 17:49; 28 Robert Thomas (TON) 17:59; 29 David Peatfield (BLA) 18:12; 30 Ryan Worsley (MED) 18:20; 31 Calum Fraser (BLA) 18:30; 32 Rueren O-Whitaker (CAM) 19:49; 33 Joe Green (DAR) 20:25; 34 Alistair Allen (MED) 20:53; 35 Liam Baldwin (TON) 21:17

 

First 3 to Score

 

Match

 

Club

Points

Points

1

Tonbridge AC

12

6

2

Medway and Maidstone AC

14

5

3

Cambridge Harriers

34

4

4

Dartford Harriers

49

3

5

Blackheath and Bromley H AC

55

2

6

Bexley AC

68

1

U13 Boys

1 Kieran Clark (MED) 14:17; 2 Adrian Ross (INV) 14:31; 3 Josh Bentham (TON) 14:49; 4 R Farnham-Rise (TON) 14:56; 5 Joe Harding (BLA) 15:04; 6 Peter Elworthy (ASH) 15:11; 7 William Mitham (TON) 15:13; 8 Hector Kurtyanek (BLA) 15:15; 9 Luke Chattfield (TON) 15:30; 10 Ross Braden (BLA) 15:32; 11 Sam Hudson (INV) 15:39; 12 Oliver Taylor (BLA) 15:42; 13 Andrew Thomas (TON) 15:44; 14 James Clack (BLA) 15:52; 15 William Andrew (BLA) 16:09; 16 Kieran Reilly (INV) 16:17; 17 Jacob Tanner (BEX) 16:21; 18 Ben Burton (THA) 16:22; 19 James Murphy (CAM) 16:27; 20 Joe Holdsworth (MED) 16:27; 21 Andrew Watkins (MED) 16:35; 22 Joseph Wood (BEX) 16:37; 23 Bernard Channon (BLA) 16:45; 24 Patrick Duncan (ASH) 16:50; 25 Robbie Fraser (BLA) 16:57; 26 Matthew Rogers (BLA) 16:58; 27 Ryan Moore (MED) 17:01; 28 Michael Attoe (MED) 17:05; 29 Harry Palmer (BEX) 17:11; 30 Gregory Proctor (BLA) 17:12; 31 Jacob Burton (THA) 17:37; 32 Zak Morgan (MED) 17:40; 33 James Brundish (CAM) 17:49; 34 James Peeney (BEX) 17:57; 35 Charles Turvey (BLA) 18:07; 36 Robert Whistkin (INV) 18:14; 37 Jack Keywood (TON) 18:36; 38 Sam Boniface (MED) 19:51; 39 Joseph Simmons (CAM) 20:23; 40 Elliott Tanner (BEX) 20:50; 41 Steven Ross (ASH) 21:43

 

First 3 to Score

 

Match

 

Club

Points

Points

1

Tonbridge AC

14

7

2

Blackheath and Bromley H AC

23

6

3

Invicta East Kent AC

29

5

4

Medway and Maidstone AC

42

4

5

Bexley AC

68

3

6

Ashford AC

71

2

7

Cambridge Harriers

91

1


Site designed and maintained by robin-web.co.uk